KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12766498
nr 1276 6498
Siri Derkert
(1888-1973), Sverige
Teckning, Signerad. Krita. Motivet: 21x27 cm
Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 23 september 2019
kl 20:01:30
350 kr
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Siri Derkert
Läs mer om Siri Derkert